Без

  во

   Рано изутрина, температурата минус 6, редица пред локалната бурекчилница. Сите се брзаме на работа, поспани, уморни и по малку депресивни, сосема типично за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Петнаесетина институции – министерства, општини, јавни претпријатија… се најдоа на нашата листа составена по случаен избор. Целта беше да проверивме дали ...
  | | веќе видена | слични

  За многу луѓе е незамисливо да немаат интернет неколку часа, а камо ли неколку дена. Но ако се случи интернетот да „падне“ на цела планета на само еден ден, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Голден Стејт лесно и убедливо славеше во Лос Анџелес против Лејкерс со 130:111, а играчот на гостинскиот тим, Клеј Томпсон постави еден интересен НБА рекорд. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Овен (21.03 – 20.04) Може да дојде до помирување со личноста со која не сте контактирале. Партнерот добро ги разбира вашите желби, но врз основа на вашите ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Педесетина студенти од Економскиот факултет во Прилеп зимскиот семестар го заокружија повеќе од успешно. Неколку месеци младите економисти беа активни чинители ...
  | | веќе видена

  Технологијата постојано го обликува начинот на кој учат младите, а просветните работници постојано бараат начини да ја искористат технологијата за таа подобро ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Платата на градоначалнкот на Општина Ѓорче не е зголемена, останува иста. Парите во буџетото на општината по овој основ се зголемени во случај да има ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Владата набавува свежо месо за скоро 2,5 милиони денари или скоро 40 илјади евра. За свежото месо кое ќе треба да го конзумираат министрите е распишан тендер, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со министерот за одбрана на Република Словенија, Карл Ерјавец кој ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Албанците во Македонија од осамостојувањето до денеска чувствуваат голем напредок во правата на албанската заедница во Македонија, смета аналитичарот и ...
  | | веќе видена

  Германската ракометна репрезентација го доби дербито против Хрватска за пласман во полуфиналето на Светското првенство, но дефинитивно остана без уште еден ...
  сите 3 | | | веќе видена