Без

  во

  На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска истакана дека со овој начин на финансирање каде што ќе бидат исплатени 50 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бегството на Никола Груевски му ја запечати политичката кариера на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, но Канал 5 ревносно верува дека гостувањето ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија денешната 102 седница ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе. Тие уредуваат ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Владата ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе. Тие уредуваат постапки, процедури и начини на обезбедување, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Владата ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе. Тие уредуваат постапки, процедури и начини на обезбедување, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски. ,,Најостро го осудувам ваквиот чин бидејќи ќе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски.,, Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Вашингтон располага со средства да ја запре реализацијата на проектот за изградба на гасоводот „Северен поток 2“, изјави денеска амбасадорот на САД во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Откако дојде на министерското место во МВР, Оливер Спасовски е креатор на скандали. Јавноста е сведок на секојдневни скандали поврзани со Министерството за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
  сите 12 | | | веќе видена