Балотели

  во

  Марио Балотели во свој стил се бранеше од критичарите. Сите добро знаеме кој е Марио Балотели , а лудиот „Супер Марио“ сега се погрижи за нов бисер. Неодамна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Марсеј вчера во последното коло од француската Лига 1 славеа против Монпеље со 1:0. Со натпреварите кои се одиграа вчера беше завршена ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Олимпик Марсеј ја заврши сезоната со победа над Монпелје и го освои петтото место во француското првенство, но Марио Балотели не се прослави во последното коло ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Џанлуџи Буфон повеќе од две децении беше дел од италијанската сениорска фудбалска репрезентација, период во кој имаше многу падови и подеми, па дефинитивно има ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На италијанските фудбалски терени во овој момент расизмот е повеќе застапен од другите посилни лиги во Европа и тоа навистина може да претставува голем ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Серија А оцени дека нема потреба да го казни Калјари за расистичките извици кон напаѓачот на Јувентус, Моисе Кин, на мечот во април бидејќи инцидентот не е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Серија А оцени дека нема потреба да го казни Каљари за расистичките извици кон напаѓачот на Јувентус, Моисе Кин на мечот во април, бидејќи „инцидентот не е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Светската фудбалска федерација (ФИФА) го суспендираше еден од најконтроверзните фудбалски менаџери на денешницата, Мино Рајола. Познатиот менаџер доби забрана ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Супер-агентот Мино Раиола доби тримесечна забрана од ФИФА за раководење на трансфери. Оваа суспензија стапи на сила пред неколку дена и важеше само за Италија, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Фудбалскиот супер-агент, Мино Риаола изјави дека не бил изненаден од санкцијата што ја добил. Тој нема да може да работи и да прави транфери на фудбалерите кои ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Контроверзниот агент кој не ужива позитивно мислење кај големите љубители на фудбалот проговори по суспензијата која му ја врачи Фудбалската федерација на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Марсеј, Марио Балотели со објава на својот Инстаграм профил уште еднаш го привлече вниманието на фудбалската јавност. Балотели повторно направи ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Марсеј, Марио Балотели со објава на својот Инстаграм профил уште еднаш го привлече вниманието на фудбалската јавност. Балотели повторно направи ...
  сите 59 | | | веќе видена