Балотели

  во

  Марио Балотели се најде во прв план на социјалните мрежи поради тоа што му фати сеир на Манчестер Јунајтед за поразот кој го претрпе од Сити во големото дерби, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новите фудбалски откритија покажуваат некои чудни барања и клаузули кои ги имаат најдобрите фудбалер на светот како Кристијано Роналдо и Нејмар.Роналдо својот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Повремениот италијански репрезнетативец, Марио Балотели во последниве неколку години се смири и не прави некои лудории со кои во минатото и се прослави. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини ја објасни својата одлука да не ги повика Марио Балотели и Андреа Белоти во тимот. ...
  сите 24 | | | веќе видена