Арапскиот

  во

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вети дека ќе ја „ослободи џамијата Ал-Акса“ од Израел, откако во петокот ја „воскресна“ Аја Софија како џамија. ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, после, како што рече, „воскреснувањето“ на Аја Софија со што го укина статусот на музеј на објектот и го ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Борис Џонсон во колумна во најтиражниот израелски весник „Једиот Ахронот“ му порача на Израел дека треба да ги прекине плановите за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Британскиот премиер, Борис Џонсон, во колумна во најтиражниот израелски весник „Једиот Ахронот“ му порача на Израел дека треба да ги прекине плановите за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Големината на пенисот од секогаш била проблем на мажите. Која е нормалната големина на пенисот? Која е нормалната дебелина и нормалната должина на пенисот? ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската новинарка и филмска критичарка Сунчица Уневска, е дел од Меѓународното жири составено од најпроминентните филмски критичари во светот, кое во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската новинарка и филмска критичарка, Сунчица Уневска, е дел од интернационалното жири составено од најпроминентните филмски критичари во светот, кое во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Син“, режија и сценарио: Мехди Барсауи, улоги: Сами Бујила, Најла Бен Абдала, Јусеф Кемири, фотографија: Антоан Хеберле, Тунис/Франција/Либан/Катар 2019 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  За придонес од 1 и пол милиони американски долари за поддршка на програмата за храна во Газа, Катар потпиша договор со Агенцијата на Обединетите Нации за помош ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Исламистичкото барање Франција да се извини и да плати компензација за нејзиното колонијално присуство во Тунис беше одбиено вчера во тунискиот парламент по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Исламистичкото барање Франција да се извини и да плати компензација за нејзиното колонијално присуство во Тунис беше одбиено вчера во тунискиот парламент по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Исламистичкото барање Франција да се извини и да плати компензација за нејзиното колонијално присуство во Тунис беше одбиено вчера во тунискиот парламент по ...
  сите 13 | | | веќе видена