Скопјанец нападнат во својот дом

З.В. синоќа пријавила во полиција дека го пронашла Б.Д. како лежи на подот во неговата куќа на улица „Хо Ши Мин“, по што тој и кажал дека бил нападнат од две непознати лица (машко и женско), при што паднал во бесознание. Во куќата имало извршено претурање по сите соби. Б.Д. со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар „Мајка Тереза“ и истиот е неконтактибилен. Се преземаат ...

⇐ DailyПравдико ⇒