Поради сообраќајка сѐ уште во прекин патот Удово-Гевгелија (ФОТО)

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.Сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска клучка поради сообраќајна незгода е во прекин од 8.20 часот, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).Оттаму потсетуват дека од 1 јули започна со примена времениот режим на ...

⇐ DailyМКД ⇒