Поради годишнина од Рамковниот, Зврлевски ќе причека до понеделник

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Иако собранискиот спикер Талат Џафери попладнево седницата ја презакажа за денеска во 11 часот, сепак, дополнително пратениците биле информирани дека поради тоа што тој утре ќе се обрати по повод годишнината од Охридскиот договор, таа ќе продолжи на 14 август. Претходно, ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒