Лукас Биља e нов член на „црвено-црните“ од Милано

Аргентинецот Лукас Биља официјално од Лацио се пресели во Милан. Според новинарските шпекулации трансферот изнесува 17 милиони евра. Биља има 31 година, последните четири сезони ги мина во Лацио, а претходно има настапувано за Андерлехт во Европа, односно Индепендијанте и Аргентинос јуниорс во Аргентина. Биља со Милан потпиша тригодишен договор. Аргентинецот е осмото засилување за Милан во ...

⇐ DailyДенар ⇒