Атина го осуди нападот во Париз

Најостро го осудуваме тероризмот и стоиме на страната на францускиот народ, соопшти денеска грчкото Министерство за надворешни работи. - Демократијата не може да биде заплашена, се вели во пораката што грчкото Министерство ја објави на Твитер.

⇐ DailyСител ⇒