На годишницата од смртта на Дејвид Боуви објавени неколку негови нови песни!

Обожавателите на музичарот Дејвид Боуви вчера одбележаа една година од неговата смрт, а по тој повод беше издаден и неговиот нов еп „No Plan“. Издавачката куќа „Колумбија рекордс“ објави ги објави новите песни, снимени истовремено како и неговиот последен албум „Black star“. Новото студиско издание во формат меѓу сингл и албум (EP – Extended Play), содржи четири нумери No Plan, Killing a Little ...

⇐ DailyПозитив ⇒