Воспитувачка и негувателка во детска градинка во Штип со ковид 19


Учениците кои одржаа час со заразениот наставник во ОУ „Димитар Миладинов“ во о.Центар, од денеска наставата ќе ја следат онлајн.-Во школскиот двор ги видовме ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Од почетокот на учебната година до денеска бројот на ученици кои следат настава од далечина е зголемен за 17 проценти, односно околу 87 отсто од учениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Секојдневно расте бројот на заразени од ковид-19 низ училиштата во државата. Ќе има ли одговорност за ваква состојба во македонските училишта и кој ќе одговара ...
| | веќе видена | слични

 Благодарение на воспоставениот начин на учење од далечина, наставата успешно се спроведува во време на пандемија. За останатиот дел кои немаат уреди, или ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје нови случаи на ковид 19 во училиште. Наставничка од основното училиште „Владо Тасевски“ од општина Карпош е позитивна на коронавирусот, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воспитувачка и негувателка во детска градинка во Штип со ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: