Кој панел беше најинтересен и најпосетен на овогодишниот Светски форум за тутун и никотин?

На овогодишното издание на Светскиот форум за тутун и никотин, кое се одржа од 21-ви до 24-ти септември, од големиот број панели кои се одржаа и спикери кои ...
| | веќе видена | слични

Јаболковиот оцет уште многу одамна е дел од „домашните аптеки“ на нашите баби. Со години се користел за лекување на многу болести, за кои за жал нема научни ...
| | веќе видена | слични

Пушењето цигари претставува глобален проблем од кој директно се засегнати околу една милијарда пушачи, но и огромен број непушачи кои се наоѓаат во нивна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е ...
сите 185 | | | веќе видена

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 395 | | | веќе видена

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 94 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека телефонски разговарал со неговиот руски колега Владимир Путин за прашањето за увоз на руски вакцини против ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој панел беше најинтересен и најпосетен на овогодишниот Светски форум за тутун и никотин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: