Нови 162 случаи со Ковид-19, четворица починати, 109 оздравени пациенти


Министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција истакна нови мерки кои ги пропиша Комисијата за заразни болести кои според нив се очекува да влијаат ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часa се регистрирани рекорден број на заразени со корона вирусот, односно 386. Министерството за здравство информира дека во последните 24 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство повторно упатува апел до сите граѓани да бидат одговорни и совесни - да ги почитуваат мерките за заштита од ширење на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство денеска испрати апел до сите граѓани да бидат одговорни и совесни, да ги почитуваат мерките за заштита од ширење на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Со овој пост на социјалните мрежи Министерот за здравство порача дека заштитната маска мора да стане секојдневие. Со новите препораки кои чекаат на зелено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 383 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 252 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 162 случаи со Ковид-19, четворица починати, 109 оздравени пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: