Нов пакет мерки ќе биде презентиран во недела

До сега не е познато субвенционирање од страна на државата на вработувања во приватниот сектор по етничка основа, а мотив да биде правичната застапеност, како ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите во приватните фирми неколку години наназад добиваат субвенции од државата доколку вработат граѓани од таргетирани ранливи категории од етничките ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања, координација со економските сектори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска го повтори својот став дека при вработувањето треба ...
| | веќе видена | слични

– Се залагам за конкурентна економија, а во конкурентната економија нема место освен за компетентноста и професионалноста на луѓето, рече Битиќи, одговарајќи ...
| | веќе видена | слични

Владата во наредниот четиригодишен мандат ќе се посвети во најголем дел на економијата бидејќи тоа е нешто што ќе донесе подобар живот и стандард за секој еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
сите 340 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 394 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче преку социјалните мрежи упати апел за почитување на заштитните мерки од корона вирусот, со цел да им се олесни работата ...
сите 487 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов пакет мерки ќе биде презентиран во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: