Кратка биографија: Кој е Димитар Ковачевски – новиот заменик министер за финансии

Нов заменик министер за финансии ќе биде проф. д-р Димитар Ковачевски. Тој е вонреден професор на Универзитет Американ Колеџ Скопје, шеф на катедра за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ИутеКредит Европа, водечка европска компанија за лични финансии, по унапредувањето на својата позиција на Регулираниот Пазар, е првата компанија од Естонија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Беркан Имери, досегашен неизвршен член на Надзорниот одбор на Халк Осигурување АД Скопје е именуван за нов претседател на НО на осигурителната компанија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 318 | | | веќе видена

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 1.656 нови случаи на коронавирус, нешто помалку од претходниот ден. Бројот на хоспитализирани лица и бројот на ...
сите 870 | | | веќе видена

Навистина постојат многу предизвици на модерното време. Земји се среќаваат со природни катастрофи, земјотреси, болести и зарази. Светот се соочува со КОВИД-19 ...
сите 332 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 93 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник Александар Николоски денеска изјави дека законот за субвенционирање на плати не е пристигнат во Собранието и ...
сите 222 | | | веќе видена

Под посебни услови поради пандемијата во земјава денеска се одбележува 23 октомври - денот на македонската револуционерна борба. Со честитки и од државниот врв ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кратка биографија: Кој е Димитар Ковачевски – новиот заменик министер за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: