Топалов за Македонците: Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди


Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
| | веќе видена | слични

Последните изјави на премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски укажуваат на тоа дека ќе се откажат и од македонскиот револуционер Гоце Делчев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Бугарија на почетокот на 2020 година влезе во длабока политичка криза. Протестите во главниот град Софија и во неколку други градови траат од јули годинава, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историјата е многу важна и за двете страни, но тоа мора да биде појдовна основа за градење на иднината. Самиот договор и обврската преземена и од Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Ако ние го присвоиме да биде само Македонец Гоце Делчев, нема решение со Бугарија, истакна премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Канал 5. - ...
| | веќе видена | слични

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, вечерва е гостин на емисијата "Само интервју" на Канал 5. Заев одговара прашања на неколку теми, како карантинот поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 398 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 226 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 322 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топалов за Македонците: Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: