Пола Македонија на одмор во Албанија, а таму ВРИЕ од заразени


12 копии

Скопје, 28. септември 2020 (ИНПРЕС) – Кратово е единствениот град во земјава во кој нема активни случаи на COVID-19. На дното на листата се и Демир Хисар со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 глобално ја надмина бројката од милион лица. Утрово, последните податоци покажуваат дека над 1 милион и две илјади луѓе ...
| | веќе видена | слични

Во моментов вкупниот бројот на активни на Ковид-19 во земјата изнесува 2323. Кратово е единствениот град во земјава во кој нема активни случаи на Ковид – 19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пола Македонија на одмор во Албанија, а таму ВРИЕ од заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: