ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА ЗА НАСТАНИ во најава


2 копии

Изјавата на министерот за здравство Венко Филипче дадена во интервјуто на Телевизија 24 во која иронично ги повика музичарите и угостителите да протестираат ...
| | веќе видена | слични

Откако музичарите и угостителите најавија протест за во среда, поради одлуката на Владата за воведување на рестриктивни мерки за оваа услужна дејност, по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Донесените мерки за работата на угостителите се добри за во иднина. Не сите угостители ги кршат протоколите и затоа не треба да се оди кон нивното ригорозно ...
| | веќе видена | слични

Рестриктивни мерки за намалување и спречување на коронавирусот ќе предизвикат нов удар на угостителите. И додека една од најважните стопански гранки во ...
| | веќе видена | слични

Доктор Виктор Исјановски, директор на Здравствениот дом Скопје и член на Комисијата за заразни болести за Сител информираше дека Здравствениот дом е во ...
| | веќе видена | слични

Стапува на сила забраната за гостување на пејачи и ди-џеи во сите угостителски објекти, откако во последниов период зачестија групирањата, гужвите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА ЗА НАСТАНИ во најава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: