Собранието нема пропис ако некој пратеник се зарази со коронавирус, вели Џафери


Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби, навестува ...
| | веќе видена | слични

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа.Доколку сам го истурка процесот со Бугарија, нема ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21, гости беа Илија Димовски и Гордан Георгиев. Димовски го коментираше сегашниот моемнт и меморандумот на Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се сите перспективи розови за парламентарното мнозинство. Колку што велат ќе се зголемува, јас би оставил простор дека претстојат сериозни предизвици внатре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот пратеник и потпретседател на СДСМ, Гордан Георгиев во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека старо-новата влада покажа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 18 мај започнаа работите на автопатот Скопје – Блаце. Ископано е дел од земјиштето, но работите се одвиваат многу бавно.-Поминаа 5 месеци од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Беса, Биљал Касами смета дека ако е за популизам тој ќе каже дека приватните компании треба да работат на правичната застапено, но според него, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ако не си поднесе оставка ќе барам од Владата и Управниот одбор на агенцијата Димова да биде разрешена. Ова во вчерашниот магазин Клик плус на ТВ21 го најави ...
сите 358 | | | веќе видена

Поради високата стапка на новозаболени од Ковид-19, Комисијата за заразни болести вчера донесе нови предлог-мерки со кои се забранува организирање на настани, ...
сите 268 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 344 | | | веќе видена

Македонија продолжува да урива рекорди со новозаразени од КОВИД-19. Стотици новозаболени секој ден, болници полни, кадар нема, реална слика во македонското ...
сите 121 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 53 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје против Грузија го игра значајниот четврт ...
сите 224 | | | веќе видена

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието нема пропис ако некој пратеник се зарази со коронавирус, вели Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: