Колку јавни објекти имаат неисправни противпожарни системи?

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ниту една недела не беше доволна за надлежните да го санираат дефектот кој настана по пожарот во Инспекторатот за животна средина, во зградата со повеќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако измина една недела откако во пожар беа уништени канцелариите и архивата на Државниот инспекторат за животна средина поради несоодветна инсталација, сѐ ...
| | веќе видена | слични

Ваквото ноншалантно однесување на институциите воопшто не изненадува, со оглед на тоа што целиот мандат на оваа Влада беше обележан со сомнителни уништувања на ...
| | веќе видена | слични

Во пожарот што ја зафати зградата на поранешна Комерцијална банка најмногу штета претрпе Државниот инспекторат за животна средина. Огнот, кој според наводните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 339 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку јавни објекти имаат неисправни противпожарни системи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: