Градинките во Карпош безбедно ги отворија вратите за дечињата

Попладнево, градоначалникот Стефан Богоев имаше неформална, маалска средба со граѓаните кои дел од своето време поминуваа во овој дел од населбата. Локалната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Започна приемот на деца во детските градинки во Општина Карпош: „Орце Николов“, „Мајски цвет“, „Распеана младост“ и „Пролет“ . На безбеден начин, почитувајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дефинитивната одлука дали партијата на Африм Гаши, Алтернатива, ќе биде дел од Владата ќе биде донесена утре на седница на највисокото партиско тело – ...
сите 442 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 295 | | | веќе видена

Во пожарот кој изби во автобусот на „Беса Транс“ на 23 ноември во Бугарија додека се враќаше од Турција трагично настрадаа 45 патници, а со повреди се здобија ...
сите 213 | | | веќе видена

До Централната изборна комисија попладнево кандидатура за претседател на СДСМ за вонредните внатрепартиски избори кои ќе се одржат на 12 декември поднесе ...
сите 204 | | | веќе видена

Првиот случај на омикрон, новата варијанта на корона вирус, е откриен во Грција, потврди министерот за здравство Танос Плеврис.Тој рече дека е заразен грчки ...
сите 73 | | | веќе видена

Автобусот на Беса транс кој учествуваше во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Струма во Бугарија немал ни лиценца, а возачите не биле пријавени, иако ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градинките во Карпош безбедно ги отворија вратите за дечињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: