Богоев на средба со директорите на училиштата во Карпош


Сега разрушената градба ја делат само неколку метри од влезот на средното градежно училиште во Карпош, а непријатната миризба која се шири од задивеното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После повеќе децении, објектот на градинката „Мајски цвет“ во Тафталиџе 1 доби нов лик. По неколкумесечна интензивна работа направена е реконструкција на сите ...
| | веќе видена | слични

После повеќе децении, објектот на градинката „Мајски цвет” во Тафталиџе 1 доби нов лик. Од прес-службата на Општина Карпош информираат дека по неколкумесечна ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои работат во институциите во Центар се уште го користат бесплатното паркирање во Карпош 1. И не само тие, туку и сите посетители кои во општината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почнува со работа градинката „Рахилка Гонева“ Клон 1, која на 9 септември не ги отвори вратите за 110 дечиња. Градоначалникот на Општина Свети Нилоле, Сашо ...
| | веќе видена | слични

Осумдесет деца не тргнаа во „Клон 2“ од струмичката градинка „Детска радост“, бидејќи не можат да влезат во стариот објект. Причина за тоа е незавршената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Карпош започна со чистење на депонијата во близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски”, што изминатава недела гореше во два наврати. Oд утринава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев на средба со директорите на училиштата во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: