АД Европа – Скопје за првото полугодие на 2020 прокнижи за 63,8% повисока добивка


„Макпетрол“ ја покажа својата конзистентност во најтешко време. И покрај тоа што короната го блокира или редуцира патниот транспорт и ги суспендира ...
| | веќе видена | слични

П.И “Витаминка” АД Прилеп за периодот Јануари – Јуни 2020 година оствари добивка на износ од 11.927 илјади денари која е повисока од лани кога изнесувала 5.659 ...
| | веќе видена | слични

Хотели- Метропол А.Д. Охрид за периодот јануари- јуни 2020 година оствари загуба на износ од 40.100 илјади денари. Приходите од работењето на Хотели- Метропол ...
| | веќе видена | слични

„Скопски пазар“ АД Скопје за периодот јануари – јуни 2020 година оствари добивка од 37.360.000 илјади денари што преставува зголемување за 127% во однос на ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои беа објавени на Македонската берза , во периодот од 1.1.2020 до 30.6.2020 година, преку своето редовно оперативно работење, ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТУИ, најголемиот тур-оператор во светот, вели дека резервациите паднале за дури 81% меѓу јуни и почетокот на август во однос на истиот период во 2019 година, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД Европа – Скопје за првото полугодие на 2020 прокнижи за 63,8% повисока добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: