Арсовски: Дупката од 700.000 евра во извештајот на СДСМ покажува дека кампања финансирале со црни пари


СДСМ нема оправдување за потрошени над 700.000 евра, пари, во текот на кампањата за предвремените парламентарни избори.Имено, во извештајот кој го доставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и Заеви свесно ја покачија цената на електричната енергија, на сметка на грбот и штета на граѓаните, само и само за да делат профит од високата цена преку ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Институциите во државава се целосно нефункционални, бидејќи прв и единствен интерес на Зоран Заев и на неговите најблиски соработници е личното богатење, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури. 2. Приватна струмичка агенција за ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека е се појасно дека зад пропаѓањето на Еуростандард банка стојат скриени бизнис нинтереси на одредени структури. Факти кои го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на изминатите денови обзнанивме сериозни сомнежи во јавноста, како семејството Заеви и СДСМ делат профит со приватна агенција за обезбедување од ...
| | веќе видена | слични

Приватна агенција за обезбедување од Струмица земала тендери во висина од над 21 милион евра за само 2 години, каде што отворено се сомневаме дека профитот го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 133 | | | веќе видена

Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката ...
сите 209 | | | веќе видена

На екс-министерот за надворешни работи и актуелен вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, му требаше една година за да научи нешто за Гоце Делчев и, ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција истакна дека главната причина за зголемување на бројката на заболени со ковид-19 се должи ...
сите 236 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Дупката од 700.000 евра во извештајот на СДСМ покажува дека кампања финансирале со црни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: