Поради „златната треска“ цената на златото ќе стигне до 3.000 долари

7 копии

Вредноста на злато денеска првпат по деветнеделниот раст забележа пад на њујоршката берза „Комекс“. Цената на златото за испорака во октомври се намали за 0,25 ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите на кинескиот медиум Соху сметаат дека Русија може да обедини повеќе земји кои сакаат да го побараат од САД својот драгоцен метал кој таму е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Цените на блогородните метали забележаа драстичен пад на азиските и на американската берза. Цената на златото се намали дури за 5,2 отсто и унца се тргуваше за ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите во овој благороден метал гледаат „безбедно прибежиште“ за својот имот во време на неизвесност. Во многу земји се буди свеста дека низ овој ...
| | веќе видена | слични

Под притисок на веста за потенцијалната вакцина против коронавирусот која ја иновираа Русите, цените на блaгородните метали забележаа драстичен пад на азиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Трговијата со скапоцени метали бележи намалување во вторникот откако рускиот претседател Владимир Путин откри дека првата светска вакцина против Ковид-19 е ...
| | веќе видена | слични

На Волстрит во понеделникот, индексот на Дау Џонс се зголеми за 1,3 проценти, на 27.791 бод, остварувајќи раст седми ден по ред, додека инвеститорите очекуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија е едниствена земја која во ковид криза ја покачи цената на електрична енергија, порачаа вечерва од ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија која ...
сите 292 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 203 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Надзорна расправа во Собранието од која би произлегла заедничка декларација за македонските позиции во однос на Бугарија, очекува координаторот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради „златната треска“ цената на златото ќе стигне до 3.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: