Поднесени се кривични пријави за забавите организирани на Градиште


Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани на Градиште, на плажите 2 и 3, пренесува „Слободен печат“. Во Охрид само петмина пазарни инспектори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 52 нови заразени со коронавирус во Скопје изминатите два дена, 15 пријавиле дека биле во Охрид, но велат дека не знаат каде се заразиле. Александар ...
| | веќе видена | слични

Средношколци и млади на 20-тина години се меѓу новозаразените во вкупниот број за Скопје од вчера и завчера, а кои со симптоми на корона вирусот се вратиле од ...
| | веќе видена | слични

Туристите, посебно младите кои ги преплавуваат охридските плажи и угостителски објекти се однесуваат како воопшто да нема пандемија на корона вирус. Иако веќе ...
| | веќе видена | слични

Се бројат контактите на тројцата позитивни на коронавирусот кои присуствувале на лудата забава во кампот Градиште во Охрид. Од Центарот за јавно здравје велат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – На Инфективното одделение во охридската Општа болница моментално се хоспитализирани осум пациенти позитивни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 429 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 147 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесени се кривични пријави за забавите организирани на Градиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: