Тетовец нападнат со вила поради долг

2 копии

На регионалниот пат Дебар – Струга, на местото наречено Врабич, во попладневните часови вчера (20 јули), полициски службеници уапсиле двајца дебрани на возраст ...
| | веќе видена | слични

Младо момче во Скопје уапсено, откако одбил да се легитиира на полицијата, а пота почнал и да се однесува агресивно кон службениците. „На 19.07.2020 околу ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишниот жител на струмичкото село Баница, М.В., кој продавал земјоделски производи и бостан, синоќа е приведен во Полициската станица – Штип ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти портпаролот на СВР, Гордана Панајотова, настанот се случил околу 19:00 часот на булеварот „ЈНА" во Штип. Освен што ги навредувал полициските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 345 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец нападнат со вила поради долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: