Татко и син од Мала Речица ТЕПАЛЕ МАЛОЛЕТНО ДЕТЕ

4 копии

На 19.07.2020 во 22.00 часот во угостителски објект на ул.„Тодор Чангов“ во Скопје, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен А.Д.(34) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, ОВР Кичево поднесе ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и едногодишниот Е.А. од Скопје синоќа бил приведен од полициски службеници од СВР Скопје, бидејќи при обид за негово легитимирање не носел заштитна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко и син од Мала Речица ТЕПАЛЕ МАЛОЛЕТНО ДЕТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: