КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ, А КОЈ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗБОГУВА СО ПОЛИТИКАТА - уредниците прогнозираат за Фактор

Се ближи денот кога ќе се случи партиското одмерување на силите на предвремените парламентарни избори. Кој ќе ја однесе победата, ќе биде ли тесно, или, пак, ...
| | веќе видена | слични

Велат допрва претстојат пазарањето, кои тивко и под маса веќе се почнати.  Комуникологот Петар Арсовски вели по изборните резултати со мала разлика сите партии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата „Можеме“ на СДСМ во очекување на конечните официјални резултати од Државната изборна комисија од предвремените парламентарни избори, од денеска ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Течат роковите се конституирањето на новото Собрание, потоа и за формирањето нова Влада. Според законските правила, поранешниот претседател на законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Тесната победа на СДСМ и коалицијата „Можеме“ на парламентарните избори со неофицијално освоени 46 пратенички места, наспроти 44-те на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ...
| | веќе видена | слични

 Од таму за Канал 5 велат дека претседателот Стево Пендаровски  ќе одржи консултации со политичките партии пред доверувањето на мандатот.  Согласно уставните ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна 20 дена од одржувањето на изборите треба да се одржи конститутивната седница на Собранието на Република Северна Македонија, а седницата ја свикува ...
| | веќе видена | слични

Со завршувањето на изборите започнуваат да течат изборните рокови за формирањето на Владата и на Собранието. Како што стојат работите многу полесно ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Младите и натаму заболуваат од коронавирус во Кавадарци. Регистрирани се четири нови случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 684 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 185 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

По повод празникот Курбан Бајрам, претседателот Зоран Заев во свое лично име и во име на СДСМ упати честитка до сите верници од исламска вероисповед. ...
сите 148 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 95 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ, А КОЈ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗБОГУВА СО ПОЛИТИКАТА - уредниците прогнозираат за Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: