Русија ги зголемува државните резерви за време на корона кризата

Централната банка на Русија ги зголеми своите меѓународни резерви за 1,5 милијарди долари или за 0,3 проценти. Вкупните резерви на Русија сега изнесуваат 569,8 ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на светските пазари денеска бележат пад поради несигурноста во глобалното опоравување на побарувачката на гориво, бидејќи бројот на заболени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 233 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги зголемува државните резерви за време на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: