Георгиевски: До крајот на август очекувам земјите членки на ЕУ да ја изгласаат преговарачката рамка за Македонија

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, ја презентираше последната верзија на неговиот предлог буџет за периодот 2021-2027, при што повеќето ставки се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Австрискиот канцелар Себастијан Курц оцени дека решението за новиот буџет на Европската унија е „на дофат на рака“, доколку има подготвеност за тоа. – Ако има ...
| | веќе видена | слични

Eвропската унија и нејзините земји-членки мора „енергично да ги бранат“ Кипар и Грција од турската агресија со „зголемен притисок на санкциите или со ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Европскиот парламент ја образложи програмата на германското претседателство со ЕУ, истакнувајќи дека „треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 536 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски: До крајот на август очекувам земјите членки на ЕУ да ја изгласаат преговарачката рамка за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: