Влез за државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ САМО СО НЕГАТИВЕН ПЦР-ТЕСТ

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Грција воведоа забрана за влез на македонски државјани. До први август има целосна забрана за влез на македонските граѓани во Грција и Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се работи држави за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патувања во ЕУ.. На листата се 13 земји од претходниот список, а Србија и Црна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Советот на Европската Унија усвои нова листа на земји на чии државјани од 16 јули ќе им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на неа повторно ја нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Јужниот, а и источниот сосед на земјава, ни забранија да одиме кај нив, а одлуките важат до крајот на месецов. Ова стои и во грчкиот службен весник, со што и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влез за државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ САМО СО НЕГАТИВЕН ПЦР-ТЕСТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: