Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата


7 копии

Во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус починати се 4 лица, еден пациент од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден пациент од Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени повторно е највисока во Скопје, со тоа што вчера од направените 1.259 тестирања во главниот град се регистрирани 76 позитивни лица. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Расте бројот на оздравени а се намалува на починати од Ковид 19. Институтот за јавно здравје објави дека изминатите седум дека 1017те граѓани кои добиле два ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Починати се четворица пациенти, еден од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден од Кичево. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: