Построги казни за непочитување на мерките во Бугарија


2 копии
4 копии
3 копии
3 копии
2 копии

Сепак, за демографите за здравство како Алексеј Ракша, кој бил вработен во државната агенција за статистика Росстат, нешто не било како што треба со месеци и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеските власти соопштија дека бројот на лица што се лекуваат од Ковид-19 се намали на 297, со само три нови случаи, сите увезени од странство, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 39 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Построги казни за непочитување на мерките во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: