СТОЈАНОСКА: Еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за горивата


Дафина Стојаноска носителката на листата за изборна единица 6, во рамки на предизборните активности во Гостивар најави дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во Изборната единица 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со генералниот секретар и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посетија општина Пехчево. ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме во посета на општина Зелениково каде што имавме прилика да разговараме со луѓето за нивните проблеми, но исто така да им кажеме што после 15 јули ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Се чувствува победата на ВМРО-ДПМНЕ. По 15-ти јули ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи владата на Република Македонија. Доаѓа време на чест и достоинство, порача во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од куќата на Чаковци, која денес ја посетивме заедно со Фуркан Чако и со останатите кандидати за пратеници, сакам да ги пренесам актуелните проблеми на моите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на Пехчево каде што истакна дека во изминативе три ...
| | веќе видена | слични

Јанушев изјави дека граѓаните на Република Македонија единствено што видоа од СДСМ и Зоран Заев е откажување од идентитетот, распродажба и играње со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 680 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 496 | | | веќе видена

Пролонгирање на почетокот на учебната година најмалку до средината на септември најави заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска во ...
сите 545 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Носејќи транспаренти „Доста е“, „Крвта ни ја испивте“, со марш од две локации, Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, до пред зградата на Владата неколку ...
сите 95 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОЈАНОСКА: Еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: