Заев: Минималната плата ќе ја зголемиме на 20.000 денари


Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
| | веќе видена | слични

Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и ...
| | веќе видена | слични

За 2.5 години од изолирана држава станавме членка на НАТО и отвораме преговори со ЕУ. Изодевме пат кој никој пред нас немал храброст да го оди, за денес, пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Носителот на листа на СДСМ во ИЕ2 Оливер Спасовски синоќа пред граѓаните во тетовското село Сараќино порача дека концептот Едно општество за сите е иднината на ...
| | веќе видена | слични

На граѓанската трибина во Шуто Оризари се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и ...
| | веќе видена | слични

Бараме поддршка од текстилците, за да обезбедиме минимална плата од 20.000 денари и недела да биде неработен ден за сите, изјави од Штип, генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични

„Нема да застанеме додека квалитетот на живот на Ромите не биде ист со квалитетот на живот со сите други граѓани во нашата држава. Во сплотеноста е силата " ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Минималната плата ќе ја зголемиме на 20.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: