Николоски до Заев: Доста го лажете народот, датум за преговори со ЕУ нема


Три години устата им е полна со Европска Унија, три години лажат, манипулираат дека сме добиле некаков датум за почеток на преговорите со ЕУ, ама датумот никој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
| | веќе видена | слични

„Скоро секој ден сум тука во Гази Баба, ова е народ кој го сака своето, тука сме правеле најголеми победи и сега се чувствува победата“, речи Мисајловски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во интервју за Македонската телевизија истакна дека со Обновата ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Александар Николоски ги повика жителите на Валандово да се обединат и масовно, референдумски да излезат на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 4 вечерва од Гевгелија порача дека на 15 јули треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски до Заев: Доста го лажете народот, датум за преговори со ЕУ нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: