Поради „тесните грла“ во бразилските пристаништа се вивна цената на шеќерот

Поскапе шеќерот и маслото за јадење. Првпат годинава, во јуни се зголеми цената на храната. Индексот на Агенцијата за храна и земјоделство при ООН (ФАО) на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните што ги добија домашните платежни картички, наголемо ги трошат парите, купувајќи и правејќи резерви храна. Крајниот рок за добивање картичка е 18 јули ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На едно четиричлено семејство во јуни му биле потребни 33.487 денари за да ги покрие основните животни трошоци. Според податоците што ги објави Сојузот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Јуни бил поскап месец за живејачка во однос на претходниот месец, соопшти Државниот завод за статистика. Според податоците на Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради „тесните грла“ во бразилските пристаништа се вивна цената на шеќерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: