НОВИНАРКАТА ДУШИЦА МРЃА НЕГАТИВНА - останува во самоизолација до вториот тест


„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Музичката критичарка, новинарка, публицист Бранка Костиќ Марковиќ е позитивна на корона вирусот, а таа оваа информација ја сподели на нејзиниот фејсбук-профил. ...
| | веќе видена | слични

Сведоштво на еден близок пријател и семејството околу тоа како државата реагира и се однесува, колку навистина ги познава кластерите и колку реално состојбата ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Тодороска се огласи на Фејсбук и сподели статус во кој што опишува што доживеале при доаѓање на нашата граница и притоа сето тоа го поткрепи со ...
| | веќе видена | слични

Мирјана ТОДОРОВСКА Добредојдовте во Северна - Земјата на чудата. Државата каде законите се селективни. Државата каде функцијата Ве воздигнува до небо, а ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Сител и шест дена чекање, семејството на Симона Герасимовска конечно е тестирано за присуство на коронавирусот. И кажале дека резултатите ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Симптоми почувствувала минатиот петок, а во статистиката на позитивни се води од вторникот. 33-годишната Симона Герасимовска ја раскажува голготата низ која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 720 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 259 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИНАРКАТА ДУШИЦА МРЃА НЕГАТИВНА - останува во самоизолација до вториот тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: