(ВИДЕО) Костадинов: Полицајци прекршуваат забрани, Чулев и Мицкоски се неспособни, ВМРО-ДПМНЕ го поткопува системот и го загрозува здравјето


„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и (Христијан) Мицкоски се во режимска матрица и се опасни по здравјето и безбедноста на граѓаните, истакна на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лажните вести, деструкциите и прекршувањата на мерките од страна на ВМРО-ДПМНЕ не се ниту случајни ниту инцидентни, туку тоа е свесно дејствување против ...
| | веќе видена | слични

Од самиот почеток на здравствената криза јавноста е сведок на самоволие на непочитување прописи и на смислено ширење лажни вести од страна на функционери на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ, во време на криза, покажуваат самоволие, прекршуваат мерки и забрани и ги злоупотребуваат институциите за ...
| | веќе видена | слични

Иако целата јавност го виде Мицкоски како влегува во затворен фитнес центар во придружба на припадници на МВР од кои дел носеа ракавици, сепак за министерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека Мицкоски прво треба да ги научи протоколите за заштита од коронавирусот, а потоа нека глуми загриженост за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ за време на целата здравствена криза покажува дека оваа партија предводена од Христијан Мицкоски воопшто не е излезена од режимската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Костадинов: Полицајци прекршуваат забрани, Чулев и Мицкоски се неспособни, ВМРО-ДПМНЕ го поткопува системот и го загрозува здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: