Шефот на германската дипломaтија ги поддржа протестите во САД

Портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова, во разговорот за дневниот весник Комсомольская правда ги оцени како „мит“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Американските власти денеска ја обвинија Кина дека на „одвратен начин“ ја злупоотребува смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина по полициското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека резултатите од американската политика на Блискиот Исток се само смрт и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на германската дипломaтија ги поддржа протестите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: