Не ми го вештачат телефонот бидејќи имам разговори со Заев и Мијалков

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски рече дека намерно не се вештачи неговиот мобилен телефон поради тоа што може да се докаже дека имал ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски на завршните зборови го потврди она што се шпекулираше дека во неговиот дом чести гости биле итакнати личности од светот на политиката, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни ...
| | веќе видена | слични

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева, во завршните зборови на денешното судење за случајот „Рекет“ рече: „Се што кажа ...
| | веќе видена | слични

Јанева во денешните завршни зборови потврди дека власта на СДСМ има воспоставена целосна контрола врз правосудството, па се одело дури до таму за Зоран Заев да ...
| | веќе видена | слични

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во денешните завршни зборови во целост го разоткри влијанието што тогашниот премиер го имал во СЈО со цел да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет“ го кажал Бојан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не ми го вештачат телефонот бидејќи имам разговори со Заев и Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: