Британците сметаат дека европските компании ќе трпат загуби поради „Брегзит“


Европските компании ќе бидат губитници доколку Европската унија се обиде да наметне ограничувања за лондонските финансиски институции бидејќи нема да имаат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната британска премиерка Тереза ​​Меј го нападна нејзиниот наследник Борис Џонсон поради планот за забрана за патување, проценувајќи дека тоа ќе ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија ќе го напушти единствениот пазар на Европската унија и царинската унија до крајот на годината, без оглед на исходот од разговорите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Банката на Англија ги повика британските кредитори да се подготват за евентуален неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Обединетото кралство по Брегзит. – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британците сметаат дека европските компании ќе трпат загуби поради „Брегзит“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: