Банката на Англија предвидува неуспех на преговорите за трговски договор со ЕУ

Банката на Англија ги повика британските кредитори да се подготват за евентуален неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Обединетото кралство по Брегзит. – ...
| | веќе видена | слични

Од европска страна, во разговорот ќе учествуваат претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон и европските лидери ќе одржат разговори на 15 јуни преку видео-конференција за идните односи меѓу Европската унија и Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според официјален Париз, ќе биде „тешко“ преговорите за трговските односи меѓу Велика Британија и ЕУ по Брегзит да завршат во рок од четири месеци, и не ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот европски преговарач со Велика британија, Мишел Барние ја предупреди британската Влада дека е неприфатлив селективен пристап, според кој Лондон би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за финансии на Европската унија (ЕУ) разговараа за блок-план во вредност од 750 милијарди евра за закрепнување по пандемијата на коронавирус, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија (ЕК) има намера да спроведе подетални инспекции на странски компании за да ги спречи да користат државни субвенции при купување европски ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе го напушти единствениот пазар на Европската унија и царинската унија до крајот на годината, без оглед на исходот од разговорите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и ...
сите 124 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 121 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банката на Англија предвидува неуспех на преговорите за трговски договор со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: