Маса: Знам каква е состојбата на Шумахер, имам информации


Хорхе Лоренцо по крајот на минатата сезона објави пензија и се повлече од професионалното натпреварување во Мото ГП, одлука која сепак не ја исполни во целост, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фелипе Маса е доста актуелен во измиантиве неколку дена, најпрво поради изјавата која ја даде за својот добар пријател Михаел Шумахер, а сега и поради ...
| | веќе видена | слични

Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер, откри една анегдота во интервју за „Скај“, за моментите откако победи на трката за Големата награда на Монца. Тој стана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешен ден во 2006 година, во Монако се оддржаа најдраматичните квалификации за славната трка, кога Михаел Шумахер беше наречен „супер-злосторник“ по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на легендарниот Формула 1 возач, Михаел Шумахер,Мик би можел да дебитира во Формула 1 уште оваа сезона. Пред младиот 21 годишен пилот се предвидува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 514 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маса: Знам каква е состојбата на Шумахер, имам информации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: