Препораки на Националната пливачка федерација за отворање на базените

После добиениот одговор на Владата на Република С. Македонија, Националната пливачка федерација е во постојан контакт со надлежните институции одговорни за ...
| | веќе видена | слични

Градинките ќе се дезинфецираат пред да бидат отворени, а насекаде во објектите ќе има поставени заштитна опрема и дезинфекција. Донесени се протоколите за ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го усвои протоколот за активности во установите за згрижување и воспитание на деца по престанување на траењето на вонредната ...
| | веќе видена | слични

Здравствените предлози се веќе дадени на надлежните како да биде организирано работењето на градинките, но кога станува збор за подредувањето и структуирањето ...
| | веќе видена | слични

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
| | веќе видена | слични

Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев до Владата на Република Северна Македонија, Министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема ниту еден позитивен на коронавирусот од вработените во детските градинки во Прилеп, Кривогаштани, Крушево и во Македонски Брод, информираат од прилепскиот ...
сите 548 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 198 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 151 | | | веќе видена

Стојко Пауновски, директорот на Државниот пазарен инспекторат, денеска пред јавноста откри дека оваа слуќба до Комисијата за заразни болести и до Владата ...
сите 108 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 173 | | | веќе видена

Британската влада планира да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите до крајот на јуни, а како опција се наведуваат воздушните ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Препораки на Националната пливачка федерација за отворање на базените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: