На денешен датум Ивица Осим со емотивна оставка ја расплака цела поранешна Југославија (Видео)


Ивица Осим пред точно 28 години, во Белград ја даде својата најемотивна изјава, поднесувајќи си оставка од кормилото на репрезентацијата на екс Југославија, ...
| | веќе видена | слични

Во летото 2016 година, турскиот лев бек Чанер Еркин изненадувачки пристигна како засилување на Интер. Но, не одигра ниту еден официјален натпревар.Тој истакна ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот селектор на Англија Стив Мекларен се присети на шокантниот пораз од Хрватска на „Вембли“ во последното коло од квалификациите за ЕП 2008 кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На денешен датум Ивица Осим со емотивна оставка ја расплака цела поранешна Југославија (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: