Тозија: Не се пресметувам со Хрватска туку со човекот кој го “олесни” буџетот со 4,2,м евра

Директорот на Агенцијата за филм, Горјан Тозија на својот ФБ профил остро реагираше на тврдењата на Управниот одбор на „Хрватско-македонска тангента“ за тоа ...
| | веќе видена | слични

Бараме Владата на Македонија јавно да го осуди и санкционира говорот на омраза на Горјан Тозиј, директорот на Агенцијата за филм, се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на Хрватите во Македонија бара Владата на Македонија јавно да го осуди говорот на омраза на директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија и да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата и Министерство за надворешни работи се уште молчат за непримерни изјави на директор на Агенцијата за филм, Горјан Тозија, дека Хрватска е „Усташка ...
| | веќе видена | слични

Хрватската пријателка на Македонија и поранешна европратеничка Маријана Петир се придружи на повиците од јавни личности во Хрватска до Владата во Скопје за ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска за навредите на директорот на македонската Агенција за филм Горјан Тозија реагираат нивни европратеници, познати уметници и новинари. Тие бараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисија за култура на ВМРО-ДПМНЕ СРАМЕН МОЛК ОД ВЛАСТА- ДАЛИ СТАВОТ НА ГОРЈАН ТОЗИЈА ЗА ХРВАТСКА Е И ВЛАДИНА ПОРАКА ИСПРАТЕНА И СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА? Директор ...
| | веќе видена | слични

Реакциите во Хрватска на неумесните коментари на македонскиот државен службеник Горјан Тозија по социјалните мрежи за усташтвото во владеачката партија ХДЗ не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 233 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 406 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 357 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 256 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тозија: Не се пресметувам со Хрватска туку со човекот кој го “олесни” буџетот со 4,2,м евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: