Силно невреме во Грција улиците ги претвори во реки


9 копии
2 копии
8 копии

Силно невреме погоди повеќе региони во Грција, донесе грмежи, молњи и обилни врнежи од дожд. Невремето однесе најмалку еден живот. Обилните дождови, претежно ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме се истури на неколку региони во Грција, носејќи грмежи, молњи и обилни врнежи. Невремето однесе најмалку еден живот, јавуваат грчките медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Обилни внрежи проследени со град го погодија денеска Белград во околу 13 часот, а најавените непогоди, како што информираат метеоролозите, во наредните часови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 951 | | | веќе видена

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме во Грција улиците ги претвори во реки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: