Распуштен хрватскиот Сабор, изборите ќе бидат на крајот од јуни или почетокот на јул

Хрватскиот Сабор денеска донесе одлука за самораспуштање, а претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ треба да го одреди датумот за одржување на ...
| | веќе видена | слични

На Косатрика од денеска се дозволени истополовите бракови, со што оваа земја е прва во централна Америка која донесе таква одлука.Одлуката стапува на сила на ...
| | веќе видена | слични

Првата земја во централна Америка која донесе одлука за склопување на истополови бракови е Костарика.Одлуката ќе стапи на сила на полноќ, а откако истекоја 18 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
7 копии

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 468 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Собранието на денешната 32. седница со консензус го донесе дополнетиот Предлог на закон за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство. ...
сите 181 | | | веќе видена

Лино Червар најави дека се повлекува од селекторската функција во Хрватска уште по поразот од Аргентина и стои до тој став и откако „каубоите“ го завршија ...
сите 74 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Распуштен хрватскиот Сабор, изборите ќе бидат на крајот од јуни или почетокот на јул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: