Руиниран објект со години „заборавен“ во центарот на Скопје

Во строгиот центар на Скопје покрај булеварот „Свети Климент Охридски“ со години стои напуштен објектот, кој одамна, последен пат го користеше една во тоа ...
| | веќе видена | слични

Обрасната трева, без врати и прозорци. Сивиот дом Ранка Милановиќ, во кој беа сместени малолетните деликвенти, по нивното деинституционализирање е оставен на ...
| | веќе видена | слични

Додека трае полицискиот час, во Тетово засега непознати лица со градежна механизација го преоруваат реонот веднаш под Тетовското кале и узурпираат приватни ...
| | веќе видена | слични

Сопственици на лозја на ридот Балтепе до Тетово се соочуваат со обиди за нелегална узурпација на нивните имоти. Според нив станува збор за насилен начин на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 198 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руиниран објект со години „заборавен“ во центарот на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: